Winter league final category positions 2016/7

CategoryNameClubPoints
SENIOR MEN
1Robin WoodsBuilth & District R.C.8
2Tim DaviesMaldwyn Harriers9
3Jonny PughBuilth & District R.C.10
4Tim IvesonBuilth & District R.C.13
5Clive MorganMaldwyn Harriers26
6Steve FlowersWye Valley Runners27
7Neil GodsallMaldwyn Harriers40
8Liam GriceWye Valley Runners51
9David KlotzWye Valley Runners53
10Greg DaviesCroft Ambrey R.C.62
11Kevin ThomasCroft Ambrey R.C.72
12Sam HarnessMonross Trailblazers78
13Hefin RowlandsMaldwyn Harriers79
14Dean JonesHereford Triathlon Club80
15Ward LinneyWye Valley Runners84
16Matt JennesonLudlow Runners87
17Ben ReesCroft Ambrey R.C.96
18Bobby PritchardMonross Trailblazers104
19Thomas PowellLudlow Runners117
20Matt ClarkeHereford Triathlon Club122
21Dan WyattHereford Triathlon Club128
22Gary StanleyWye Valley Runners141
MEN O.40
1Andy StephensMonross Trailblazers5
2Dan LewisWye Valley Runners10
3Barry DaviesMonross Trailblazers11
4Andy TaylorHereford Triathlon Club16
5Ian WhistanceWye Valley Runners22
6Peter FlynnWye Valley Runners26
7Neil GrinnellLedbury & District Harriers39
8Dave WilsonLedbury & District Harriers44
9James HintonHereford Triathlon Club51
10Paul ParkerLudlow Runners59
MEN O.45
1Mike FawcettWye Valley Runners5
2Bryan ArthurMaldwyn Harriers12
3Mike LinkHereford Couriers19
4Paul MammattHereford Triathlon Club27
5Antony WadeCroft Ambrey R.C.39
6Mark CoolingMalvern Joggers42
7Andrew SherlockMaldwyn Harriers58
MEN O.50
1Russell JamesHereford Couriers4
2Chris LawLedbury & District Harriers13
3Duncan LoughreyWye Valley Runners24
4Dan PavittLudlow Runners28
5Paul Colley-DaviesCroft Ambrey R.C.34
6Kevin BarnesHereford Couriers45
7Ifan JonesMaldwyn Harriers59
8Murray McNivenLedbury & District Harriers62
MEN O.55
1Neil TaylorCroft Ambrey R.C.10
2Jeff KayHay Hotfooters13
3Roy WilliamsRhayader A.C.25
4John PriceHay Hotfooters30
5Liam DalyBuilth & District R.C.33
MEN O.60
1Edward DaviesMaldwyn Harriers4
2Clive RichardsonLudlow Runners13
3Piotr StrzesakPresteigne Pacers14
4Peter CartwrightLudlow Runners21
5Rob WoodCroft Ambrey R.C.27
MEN O.65
1Ashley RobinsonCroft Ambrey R.C.4
2Tom DaviesCroft Ambrey R.C.11
3Peter SmithWye Valley Runners15
MEN O.70
1Guy WhitmarshCroft Ambrey R.C.4
2David HaynesLudlow Runners10
MEN O.75
1Bryan MarkhamCroft Ambrey R.C.4
MEN O.80
1Harry FranklinWye Valley Runners4
JUNIOR MEN
1Ross CameronHereford Couriers7
JUNIORS (U17)
1Jasper RobinsonCroft Ambrey R.C.3
CategoryNameClubPoints
SENIOR WOMEN
1Danca MachakovaWye Valley Runners7
2Laura LelievreMonross Trailblazers11
3Kelly BowenCroft Ambrey R.C.23
4Eilish GilbertLudlow Runners27
5Lizzie CockleMaldwyn Harriers43
6Daniele SamuelBuilth & District R.C.50
7Becky HumphriesWye Valley Runners54
8Rachel WilliamsMaldwyn Harriers62
WOMEN O.35
1Natalie BennettLedbury & District Harriers7
2Emma WyattHereford Triathlon Club9
3Emily DaviesWye Valley Runners18
4Alison GoodwinHereford Triathlon Club26
5Juliet MoxonWye Valley Runners26
6Debbie BeanLudlow Runners38
WOMEN O.40
1Amy FulfordLudlow Runners5
2Jo ReesRhayader A.C.7
3Laura TootellWye Valley Runners9
4Sam HarperCroft Ambrey R.C.16
5Nicola GoodwinHereford Triathlon Club25
6Mary MortonRhayader A.C.27
7Carol PowellCroft Ambrey R.C.33
WOMEN O.45
1Viv DempseyLudlow Runners4
2Sahrah WildingPresteigne Pacers9
3Tracey HughesMaldwyn Harriers23
4Michele ParkerLudlow Runners40
WOMEN O.50
1Sue PowellCroft Ambrey R.C.7
2Lynne ComptonWye Valley Runners9
3Rachel ButlerMaldwyn Harriers14
4Gunvor TroelsenBuilth & District R.C.17
5Billy SmallwoodWye Valley Runners19
WOMEN O.55
1Jill HillmanMaldwyn Harriers6
2Tina LavelleHay Hotfooters8
3Sarah CogginsLedbury & District Harriers17
WOMEN O.60
1Jan EdwardsWye Valley Runners4
2Carrol StockerPresteigne Pacers10

 

Be the first to comment

Comment on this article