Herefordshire Winter League 2018-19 Award Winners

Race Results Winter league

Ladies Award Winners

    
OVERALL WINNERBETHAN LOGANHay Hotfooters11
SENIOR WOMEN1. BETHAN LOGANHay Hotfooters7
2. ALICE GODDINGLudlow Runners14
3. JODIE NEWELLWye Valley Runners15
VETERAN 35+1. HOLLY GOURLEYLedbury & District Harriers4
2. SARAH CHRISTENSENHay Hotfooters7
3. SARAH CORDINGLEYMaldwyn Harriers13
VETERAN 40+1. JO REESRhayader R.C.5
2. CLARE MALLENDERHereford Couriers15
3. EMMA JONESCroft Ambrey R.C.20
VETERAN 45+1. SHARON LINDESAYHay Hotfooters11
2. REBECCA O’SHEAMaldwyn Harriers11
3. LISA GRAYCroft Ambrey R.C.36
VETERAN 50+1. GUNVOR TROELSENBuilth & District R.C.8
2. JO MARRIOTTCroft Ambrey R.C.8
3. LYNNE COMPTONWye Valley Runners11
VETERAN 55+1. RACHEL BUTLERMaldwyn Harriers4
2. SUE POWELLCroft Ambrey R.C.7
3. FLORA GUNNERCroft Ambrey R.C.11
VETERAN 60+1. TINA CARTWRIGHTLudlow Runners5
2. JAN EDWARDSWye Valley Runners6
3. TINA LAVELLEHay Hotfooters12
VETERAN 70+1. SYBIL MARSHLudlow Runners4
JUNIOR WOMEN1. ADERYN CARTERHay Hotfooters5
JUNIORS (U17)1. TIA FROOMEHereford Triathlon Club3
2. IMOGEN MARRIOTTCroft Ambrey R.C.6

Mens Award Winners

    
OVERALL WINNERTIM IVESONBuilth & District R.C.4
SENIOR MEN1. TIM IVESONBuilth & District R.C.4
2. JONNY PUGHBuilth & District R.C.6
3. MARK LAMONBYCroft Ambrey R.C.14
VETERAN 40+1. TIM DAVIESMaldwyn Harriers4
2. DAN LEWISWye Valley Runners9
3. ANDY STEPHENSMonRoss Trailblazers9
VETERAN 45+1. ANDY FISHERHereford Triathlon Club4
2. CHRISTIAN JONESWye Valley Runners10
3. ADRIAN TAYLORPresteigne Pacers18
VETERAN 50+1. MIKE PFEIFFERWye Valley Runners4
2. CHRIS LAWLedbury & District Harriers15
3. MARTIN CARTERHay Hotfooters15
VETERAN 55+1. MARK WARRENLudlow Runners6
2. PAUL THOMASMaldwyn Harriers10
3. PAUL BASKEYFIELDLudlow Runners12
VETERAN 60+1. EDWARD DAVIESMaldwyn Harriers4
2. MARTIN GREENMaldwyn Harriers8
3. NEIL TAYLORCroft Ambrey R.C.11
VETERAN 65+1. ASHLEY ROBINSONCroft Ambrey R.C.4
2. STEVE ORRELLSMaldwyn Harriers8
3. MIKE SHAWHereford Triathlon Club13
VETERAN 70 +1. IAN PRICECroft Ambrey R.C.5
2. GUY WHITMARSHCroft Ambrey R.C.11
3. GARY GUNNERCroft Ambrey R.C.11
VETERAN 75+1. BRIAN SYMONDSWye Valley Runners4
JUNIOR MEN1. JASPER ROBINSONCroft Ambrey R.C.9

Comment on this article

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.