Male Award Winners
OVERALL WINNER | ROBIN WOODS | Builth & District R.C. | |
SENIOR MEN | 1. ROBIN WOODS | Builth & District R.C. | 8 |
2. TIM DAVIES | Maldwyn Harriers | 9 | |
3. JONNY PUGH | Builth & District R.C. | 10 | |
VETERAN 40+ | 1. ANDY STEPHENS | Monross Trailblazers | 5 |
2. DAN LEWIS | Wye Valley Runners | 10 | |
3. BARRY DAVIES | Monross Trailblazers | 11 | |
VETERAN 45+ | 1. MIKE FAWCETT | Wye Valley Runners | 6 |
2. BRYAN ARTHUR | Maldwyn Harriers | 12 | |
3. MIKE LINK | Hereford Couriers | 19 | |
VETERAN 50+ | 1. RUSSELL JAMES | Hereford Couriers | 4 |
2. CHRIS LAW | Ledbury & District Harriers | 13 | |
3. DUNCAN LOUGHREY | Wye Valley Runners | 24 | |
VETERAN 55+ | 1. NEIL TAYLOR | Croft Ambrey R.C. | 10 |
2. JEFF KAY | Hay Hotfooters | 13 | |
3. ROY WILLIAMS | Rhayader A.C. | 25 | |
VETERAN 60+ | 1. EDWARD DAVIES | Maldwyn Harriers | 4 |
2. CLIVE RICHARDSON | Ludlow Runners | 13 | |
3. PIOTR STRZESAK | Presteigne Pacers | 14 | |
VETERAN 65+ | 1. ASHLEY ROBINSON | Croft Ambrey R.C. | 4 |
2. TOM DAVIES | Croft Ambrey R.C. | 9 | |
3. PETER SMITH | Wye Valley Runners | 15 | |
VETERAN 70 + | 1. GUY WHITMARSH | Croft Ambrey R.C. | 4 |
2. DAVID HAYNES | Ludlow Runners | 10 | |
VETERAN 75+ | 1. BRYAN MARKHAM | Croft Ambrey R.C. | 4 |
VETERAN 80+ | 1. HARRY FRANKLIN | Wye Valley Runners | 4 |
JUNIOR MAN | 1.ROSS CAMERON | Hereford Couriers | 7 |
JUNIOR (U.17) | 1. JASPER ROBINSON | Croft Ambrey R.C. | 3 |
Female Award Winners
Points | |||
---|---|---|---|
OVERALL WINNER | AMY FULFORD | Ludlow Runners | |
SENIOR WOMEN | 1. DANCA MACHAKOVA | Wye Valley Runners | 7 |
2. LAURA LELIEVRE | Monross Trailblazers | 11 | |
3. KELLY BOWEN | Croft Ambrey R.C. | 23 | |
VETERAN 35+ | 1. NATALIE BENNETT | Malvern Joggers | 7 |
2. EMMA WYATT | Hereford Triathlon Club | 9 | |
3. EMILY DAVIES | Wye Valley Runners | 18 | |
VETERAN 40+ | 1. AMY FULFORD | Ludlow Runners | 5 |
2. JO REES | Rhayader A.C. | 7 | |
3. LAURA TOOTELL | Wye Valley Runners | 9 | |
VETERAN 45+ | 1. VIV DEMPSEY | Ludlow Runners | 4 |
2. SAHRAH WILDING | Presteigne Pacers | 9 | |
3. TRACEY HUGHES | Maldwyn Harriers | 23 | |
VETERAN 50+ | 1. SUE POWELL | Croft Ambrey R.C. | 7 |
2. LYNNE COMPTON | Wye Valley Runners | 9 | |
3. RACHEL BUTLER | Maldwyn Harriers | 14 | |
VETERAN 55+ | 1. JILL HILLMAN | Maldwyn Harriers | 6 |
2. TINA LAVELLE | Hay Hotfooters | 8 | |
3. SARAH COGGINS | Ledbury & District Harriers | 17 | |
VETERAN 60+ | 1. JAN EDWARDS | Wye Valley Runners | 4 |
2. CARROL STOCKER | Presteigne Pacers | 10 |