Winter X-C league award winners 2015/16

Race Results Winter league
 AWARD WINNERSMENPOINTS
OVERALL WINNERTIM DAVIESMALDWYN HARRIERS
SENIOR MEN1. TIM DAVIESMALDWYN HARRIERS4
2. MATT JAMESHEREFORD COURIERS9
3. MARK LAMONBYCROFT AMBREY R.C.16
VETERAN 40+1. CHRISTIAN JONESWYE VALLEY RUNNERS7
2. JEREMY JEHANWYE VALLEY RUNNERS12
3. ANDY TAYLORHEREFORD TRIATHLON CLUB15
VETERAN 45+1. RUSSELL JAMESHEREFORD COURIERS4
2. BRYAN ARTHURMALDWYN HARRIERS8
3. MIKE FAWCETTWYE VALLEY RUNNERS13
VETERAN 50+1. DAVE WILLIAMSHEREFORD COURIERS8
2. CHRIS NORTHHAY HOTFOOTERS11
3. CHRIS LAWLEDBURY & DISTRICT HARRIERS13
VETERAN 55+1. MARTIN GREENMALDWYN HARRIERS8
2. PIOTR STRZESAKPRESTEIGNE PACERS16
3. NEIL TAYLORCROFT AMBREY R.C.16
VETERAN 60+1. GEOFF KAYHEREFORD COURIERS6
2. CHRIS COPUSMALDWYN HARRIERS10
3. SANDY ROSSLUDLOW RUNNERS19
VETERAN 65+1. ASHLEY ROBINSONCROFT AMBREY R.C.5
2. PETER SMITHWYE VALLEY RUNNERS12
3. TOM DAVIESCROFT AMBREY R.C.14
VETERAN 70 +1. BRIAN SYMONDSWYE VALLEY RUNNERS7
2. DAVID HAYNESLUDLOW RUNNERS10
JUNIOR MAN1. TODD TANNERMALDWYN HARRIERS6
JUNIOR (U17)1. KAYA SAULMALDWYN HARRIERS3
AWARD WINNERSWOMENPOINTS
OVERALL WINNERNICOLA DAVIESMALDWYN HARRIERS
SENIOR WOMEN1. NICOLA DAVIESMALDWYN HARRIERS4
2. DANEEN HUGHESWYE VALLEY RUNNERS9
3. LAURA LELIEVREMONROSS TRAILBLAZERS13
VETERAN 35+1. GINTARE GAIGALIENEWYE VALLEY RUNNERS4
2. EMILY DAVIESWYE VALLEY RUNNERS17
3. CATH WATKINSWYE VALLEY RUNNERS18
VETERAN 40+1. JO REESRHAYADER A.C.4
2. SAM HARPERCROFT AMBREY R.C.14
3. STEPH MAINCROFT AMBREY R.C.15
VETERAN 45+1. JENNY PAPWORTHHEREFORD TRIATHLON CLUB7
2. SARAH JAMIESONLUDLOW RUNNERS12
3. JULIA ELLISMALDWYN HARRIERS14
VETERAN 50+1. SUSAN DAVIESCROFT AMBREY R.C.4
2. ALISON COOKEHEREFORD COURIERS8
3. TRACY MILESHEREFORD COURIERS9
VETERAN 55+1. RITA TOMKINSPRESTEIGNE PACERS4
2. JAN EDWARDSWYE VALLEY RUNNERS7
3. TINA LAVELLEHAY HOTFOOTERS12

1 thought on “Winter X-C league award winners 2015/16

Comment on this article

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.